Partizanov trofej “Svetislav Ivanović Es 2021. ” premašio očekivanja

8. Trofej Partizana “Svetislav Ivanović Es”
October 16, 2021
Svetski dan džudoa 28.oktobar
November 1, 2021
Show all

Partizanov trofej “Svetislav Ivanović Es 2021. ” premašio očekivanja

U nedelju 24.oktobra 2021. godine, u dvorani “Šumice” u Beogradu, održan je osmi po redu, Trofej Partizana “Svetislav Ivanović Es” u čast i sećanje na čuvenog trenera džudo kluba Partizan. Na takmičenju se okupilo preko 600 takmičara iz Srbije i regiona, iz čak 55 klubova, što ovaj turnir svrstava u red najposećenijih i najkvalitetnijih u regionu, a i šire. Borbe su se odvijale na 6 borilišta. Uz svesrdnu podršku Džudo saveza Beograda i Džudo saveza Srbije, kao i mnogobrojnih sponzora, turnir je prevazišao sva očekivanja organizatora. U uvodnom delu, zahvalnice i pokloni su uručeni svim klubovima koji su izveli najviše takmičara, zatim i spozorima i pojedincima, koji su svojim doprinosom pomogli da ovaj osmi po redu Trofej Partizana bude na zaista zavidnom nivou. Takmičenje je svečano otvorio pomoćnik ministra za sport i omladinu g.Darko Udovičić, koji se prigodnim rečima obratio svim učesnicima i organizatorima turinira i poželeo im lepe želje u rezultatskom i organizacionom smislu. Najuspešniji klub na takmičenju je bio džudo klub Partizan, ali je iz sportskih manira, svoju titulu najuspešnijeg kluba i veliki pehar sveukupnog pobednika, svesrdno prepustio drugoplasiranom džudo klubu Crvena Zvezda. Za najboljeg takmičara je obezbeđen poklon – električni trotinet. Celokupan utisak je da je ovogodišnji Trofej Partizana, visoko pomerio standarde u organizaciji džudo takmičenja u Srbiji.